Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

12 czerwca w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plastycznej poświęconej życiu i i działalności ks dra Jana Dzierżona  najwybitniejszej dotychczas postaci związanej z pszczelarstwem i bartnictwem.
W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, Radny sołectwa Sarnów Aleksander Jewak, Wiceprezes Zagłębiowskiego Koła Pszczelarzy Józef  Kopczacki, Przewodniczący Sekcji Historycznej Śląskiego Związku Pszczelarzy Adama Wilczyński, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego przy Śląskim Związku Pszczelarzy Zenon Kołacz, Członek Zarządu  Zagłębiowskiego Koła i współautora wystawy  Ryszard Filipczyk, Dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach Helena Warczok...

Prezes Akcji Katolickiej z Sarnowa Grzegorz Bacia, Sekretarz ZKiBWP RP Józefa Skrzydlak, Kierownik Zespołu „Zagłębianki" Janina Okularczyk wraz z członkiniami Zespołu i licznie zgromadzeni Pszczelarze ze Śląska i Zagłębia. Wystawa plastyczna  „Życie i działalność ks dra Jana Dzierżona", jest czwartą z kolei wystawą traktująca o tematyce pszczelarskiej organizowaną w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Psary. Poprzednie  „Wystawa starego sprzętu pszczelarskiego", „Od kwiatka do kropelki miodu" oraz „Miód w tradycji kuchni polskiej" cieszyły się sporym zainteresowaniem i pozwoliły wszystkim zwiedzającym zapoznać się z bardzo ciekawymi informacjami dotyczącymi wykorzystania miodu i produktów pszczelich oraz ich drogocennymi wręcz właściwościami. Obecna wystawa  oraz połączona z nią prelekcja i pokaz filmu o księdzu Dzierżonie dały wszystkim  zgromadzonym na uroczystości wiele wspaniałych wrażeń i dużo nowych, cennych wiadomości.  Głównym prelegentem wystawy był Adam Wilczyński - Przewodniczący Sekcji Historycznej Śląskiego Związku Pszczelarzy. Artystycznym akcentem wieczoru był natomiast koncert Zespołu „Zagłębianki".

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!