Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

„Mamom starszym, mamom młodym, zdrowia szczęścia i pogody...”. To jedno z wielu życzeń jakie składano mamom podczas uroczystości z okazji Święta Matki, która odbyła się w remizie OSP w Górze Siewierskiej 26.05.2012 roku. Na widowni można było zobaczyć zarówno starsze, jak i młode mamy, które przybyły licznie aby obejrzeć występy dzieci oraz zespołów śpiewaczych z Góry Siewierskiej i Sarnowa. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń, Dyrektor GOK Anna Nagły, Radni Magdalena Gdesz-Sobczak, Szczepan Kotuła oraz sołtys Góry Siewierskiej Marian Sobieraj.

Uroczystości rozpoczęły zespól śpiewacze wykonując wspólnie piosenkę „moja matko” oraz dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Górze Siewierskiej, które zadedykowały wszystkim mamom wiersz swojego autorstwa. Następnie każda z mam otrzymała kolorowe laurki własnoręcznie przygotowane przez dzieci. „Górzanie” i „Zagłębianki” zaśpiewały kilka ludowych piosenek, melodie spodobały się widowni i zostały nagrodzone głośnymi brawami. Największy aplauz zyskały dzieci oraz trio skrzypcowe w składzie: Klaudia Wziętal z Góry Siewierskiej, Faustyna czcionka z Gródkowa oraz Alicji Wójcik z Psar. Długo oklaskiwano scenkę kabaretową „Kumoszki”, taniec breakdance, piosenkę o żabce i bocianie w wykonaniu dzieci ze świetlicy: Edytki Wacławczyk, Julki Gradowskiej, weroniki zając, Wojtka Żórkowskiego, Kacpra Wójcika, Filipa Kotuły i Pawła Grocholi. Wielu artystycznych wrażeń dostarczyły widzom skrzypaczki, przedstawiając „Taniec węgierski”, „Barkę” oraz motyw muzyczny z filmu „Żądło”. Program artystyczny zakończył dzieci, obdarowując widzów kolorowymi kwiatami. Maria Sikora – instruktor ze Świetlicy Wiejskiej, podziękowała wszystkim gościom i wykonawcom, zapraszając na ciasteczka i napoje. MS

 

joomplu:3745joomplu:3750joomplu:3753joomplu:3747

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!