Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Związek Stowarzyszeń Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” w dniach 5-6 czerwca br. będzie organizował turniej piłkarski EURO CUP BRYNICA 2012, który ma być przedsmakiem zbliżających się Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Jest to przedsięwzięcie, które powstało z myślą o dzieciach, uczniach szkół podstawowych.

Głównym celem tej imprezy jest promocja sportu, zdrowego stylu życia oraz rywalizacji fair play. Organizacja tego typu inicjatyw jest znakomitym potwierdzeniem jak ważne jest stwarzanie możliwość rozwoju i wspieranie pasji młodych ludzi. Impreza ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap odbył się17 maja 2012 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w Strzyżowicach przeprowadzone zostały gminne eliminacje do EURO CUP BRYNICA 2012. Wzieli w nich udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Dąbiu, Strzyżowicach, Gródkowie oraz Sarnowie. W trakcie międzyszkolnych rozgrywek wyłoniono 2 zespoły, ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie i Strzyżowicach, które będą nas reprezentowały w II etapie już 5 czerwca br.. Wtedy nasi piłkarze zmierzą się z drużynami z pozostałych Gmin należących do Lokalnej Grupy Działania czyli z Bobrownikami, Mierzęcicami, Ożarowicami, Świerklańcem, Siewierzem i Woźnikami. Odbędą się losowania do czterech grup turnieju, przeprowadzone będą tak, aby z jednej gminy reprezentacje były w rożnych grupach, według systemu „każdy z każdym”. Natomiast 6 czerwca br. odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finały, w trakcie których wyłoniony zostanie zwycięzca całego turnieju. Przedsięwzięcie to będzie nie tylko wielkim świętem sportu dla dzieci, które będą mogły miło spędzić czas, ale wspaniałą przygodą, ponieważ każda drużyna wcieli się w jedną z 16 reprezentacji Europy, które biorą udział w EURO 2012. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie będzie grała w barwach reprezentacji Niemiec, a drużyna ze Strzyżowic w Hiszpanii. Nasza gmina przystąpiła do Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”  w 2011 r. Grupa jest związkiem stowarzyszeń i osób prawnych, działającej w ramach Europejskiego Programu Oś LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich do której można składać wnioski o dofinansowanie różnych projektów. Staramy się pozyskać ze środków LGD dofinansowanie budowy kompleksu  sportowego Orlik w wysokości 337 784 zł.Gminny Ośrodek Kultury w ramach działania „Małe projekty”, zgodnie z którym wysokość dotacji ma wynieść 25 000 pln., stara się o dofinansowanie dwóch projektów p.n: "Muzyczna podróż po Gminie Psary" oraz "Zakup strojów ludowych dla dziecięcego zespołu folklorystycznego z gminy Psary". GOK

joomplu:3715joomplu:3725joomplu:3727joomplu:3736

PRZEJDŹ DO GALERII

 

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!