Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

24 kwietnia w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbył się „Koncert wiosenny” połączony z wystawą fotografii przedstawiających najpiękniejsze zakątki Gminy Psary. Był to już trzeci z serii koncertów organizowanych z projektu „Muzyczna podróż po Gminie Psary” w ramach działania „Małe projekty” z Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”.

 Mimo przepięknej pogody, na widowni nie zabrakło amatorów muzyki, jak i przedstawicieli samorządu: Wójta Gminy Psary Pana Tomasza Sadłonia oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jacentego Kubicy, wraz z radnymi. Nie zabrakło pięknych, klasycznych kompozycji instrumentalnych, jak również znakomitych rozrywkowych utworów. Wspaniale na scenie prezentowali się młodzi artyści, którzy dopiero zaczynają swoją podróż z muzyką. Oliwia Bujanowicz na skrzypcach i Michał Ryguła na gitarze zagrali w duecie, prezentując utwory, dzięki którym zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie zespołów gitarowych w Tychach. Wielką niespodzianką koncertu był występ rodzinnego zespołu smyczkowego, w składzie: Małgorzata Wacławik, Przemysław Wacławik i Piotr Wacławik. Akompaniując artystom, wystąpiła także Agata Misiura, która zaprezentowała również utwór solowy. Na zakończenie koncertu ponownie zagrała Małgorzata Wacławik, tym razem w części koncertu nazwanego przez prowadzącą, Panią Grażyne Wikarek-Meus, mistrzowskie skrzypce. Dwa utwory „2-tango” i „Czardasza” Montiego, zagrane z niezwykłą precyzją, zachwyciły zebraną widownię i stanowiły piękny finał koncertu.


GOK

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Instytucja Zarządzająca Programem Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

joomplu:3647joomplu:3646joomplu:3653

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!