Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Sobotnie ciepłe popołudnie, 21 kwietnia w Ośrodku Kultury w Sarnowie upłynęło w wesołych rytmach żydowskich piosenek. Na zaproszenie Pani Małgorzaty Pasek – radnej gminy Psary  zorganizowano mini koncert w czasie, którego zaprezentowały: Zespół „Zagłębianki” oraz  Zespół „Grodźczanie” z Ośrodka Kultury w Będzinie, który już nie raz gościła w naszej gminie, lecz pierwszy raz w murach Ośrodka Kultury w Sarnowie, który zaprezentował swój popisowy repertuar staro warszawskich piosenek. „Na Bródnie”, „Czarna Mańka”, „Felek Zdankiewicz” to tylko niektóre ze szlagierów starej Warszawy, które zabrzmiały w sobotnie popołudnie.

    Występ „Zagłębianek” i  Zespołu „Grodźczanie” nie był jedynym punktem programu. Na koniec swój pokazowy spektakl „Wieczór żydowski” wystawił Zespół „Dąbie”.  W trakcie członkowie odśpiewali wiązankę piosenek w żydowskich rytmach, a także przybliżyli gościom  tradycję oraz obyczaje charakteryzujące kulturę żydowską. „W imieniu całego Zespołu pragnę serdecznie podziękować Panu Wójtowi oraz Pani Małgorzacie Padsek” za zaproszenie. Występ przed tak wspaniałą publiczności jest wielkim wyzwaniem i zaszczytem. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz wasza gmina nas ugości” - dziękowała ze sceny Stefania Urgacz kierownik Zespołu „Grodźczanie”.          

 GOK

joomplu:3608joomplu:3600joomplu:3597joomplu:3615

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!