Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Zimowe ferie już za nami. W tym roku dzieci i młodzież z terenu gminy Psary nie mogły narzekać na nudę. Hasłem przewodnim tegorocznych ferii była „Bezpieczna gmina Psary”. Specjalnie przygotowana oferta zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Psary we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Uczniowskim Klubem Sportowym "Gimnazjum", Stowarzyszeniem "Sportowa Gmina Psary" oraz LZS "Dąbie" była niezwykle bogata i ciekawa i każdy z uczestników mógł w niej znaleźć coś dla siebie.

W ramach zajęć dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych w czasie, których uczestnicy poznawali nowe techniki plastyczne jak: quillin, decoupage, origami, wykonywali różne dzieła plastyczne zależnie od podanej tematyki np.: „ Rok Janusza Korczaka w literaturze i plastyce”, czy „Zaczarowany cyrk” i „Zoo”. W poszczególnych palcówkach GOK odbywały się również zajęcia ruchowo-taneczne oraz gry i zabawy integracyjne w ramach których dzieci chętnie grały w piłkarzyki, tenis stołowy, badmingtona, ścigały się na piłkach do skakania i uczestniczyły w zabawach tanecznych, tańcząc m.in. taniec HULA. Rozwijały swoją wyobraźnie i kreatywność budując rozmaite budowle z klocków lego, grając w kalambury, gry planszowe, quizy czy mini przeglądy talentów, w czasie których uczestnicy prezentowali swoje mocne strony i ukryte talenty. W czasie ferii odbywały się również warsztaty wokalno -muzyczne, w czasie których uczestnicy szlifowali swoje talenty wokalne i muzyczne ucząc się gry na gitarze, akordeonie i pianinie. Najmłodsi mogli również szlifować swoje umiejętności aktorskie w czasie warsztatów teatralnych. Instruktorzy prowadzili zajęcia we wszystkich placówkach GOK tzn.: w Ośrodku w Preczowie, Sarnowie, Gródkowie, Górze Siewierskiej oraz Brzękowicach. Ponadto na okres ferii w Szkole Podstawowej w Dąbiu prowadzono również warsztaty teatralne.

Dodatkową atrakcją były: pokazy filmowe dla dzieci i młodzieży, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Dla najmłodszych przygotowano nowości kinowe: bajki i filmy przygodowe. Wstęp na pokazy był bezpłatny. Zainteresowanie jakim cieszyły się projekcie, zaowocował pomysłem na cotygodniowe wieczory filmowe, które będą się odbywać w GOK-u.

Reasumując tegoroczne ferie” w zajęciach prowadzonych przez instruktorów GOK-u uczestniczyło ponad 90 dzieci w poszczególnych filiach w: Preczowie, Dąbiu, Sarnowie, Górze Siewierskiej, Brzekowicach, Gródkowie oraz w Malinowicach. Ponadto zajęcia prowadzone były również w szkole podstawowej w Sarnowie i Dąbiu.

Dyżum zainteresowaniem cieszył się, zorganizowany specjalnie dla najmłodszch, recital Mistrza Iluzji Łukasza Podymskiego. Wieczór pełen magii i czarów okazał się wspaniałym pomysłem na spędzenie chłodnego zimowego popołudnia. Na widowni zasiedli nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, ale również dorośli.

Mistrz zaskoczył wszystkich uczestników tajemniczymi sztuczkami i ciekawymi trikami. Latający stolik, tajemnicze oswobodzenie z łańcuchów, czy znikające karty to tylko niektóre z magicznych sztuczek, które mistrz zaprezentował swojej publiczności. Duża dawka humoru oraz możliwość współczarowania spotkała się z ciepłym przyjęciem i aprobatą wszystkich uczestników, którzy chętnie zgłaszali się na ochotników do kolejnych sztuczek, nie tylko wśród najmłodszych, ale również dorosłych widzów. „Takie spotkania są bardzo ciekawą formą spędzenie wolnego czasu dla całych rodzin. Do tej pory takich przedsięwzięć u nas nie było, dlatego mam nadzieję, że wejdą one w stały repertuar GOK-u” - powiedziała po zakończeniu jedna z uczestniczek.

W ostatnim dniu ferii w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Psary odbyło się podsumowanie ferii zimowych. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną będącą podsumowaniem wszystkich działań oraz zajęć. Instruktorzy z Ośrodka Pomozy Społecznej wręczyli uczestnikom zajęc sportowych pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz medale. Następnie po części oficjalnej swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczestnicy kursu tańca prowadzonego w szkołach. Na zakończenie spotkania dyrektor GOK zaprosiła wszystkich uczestników do wspólnej zabawy w dyskotekowych rytmach.

MK

joomplu:3434joomplu:3443joomplu:3437

PRZEJDŹ GO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!