Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Wtorkowe popołudnie 21 lutego w remizie OSP w Dąbiu upłynęło w rozśpiewanej i roztańczonej atmosferze zabawy ostatkowej. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Jacenty Kubica wraz z radnymi, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł oraz liczne grono mieszkańców naszej gminy.

Wszystkich przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Psary, który wyraził ogromne zadowolenia, iż tego typu przedsięwzięcia cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Jednocześnie podziękował członkom zespołu „Dąbie” za ich zaangażowaniem w tworzenie rodzimej kultury oraz wspaniały dorobek artystyczny, który ciągle wzbogaca się o nowe propozycje.

W części artystycznej, jako pierwszy zaprezentował się Zespół „Strzyżowiczanie”, który zaśpiewał składankę cygańskich piosenek. Po ich występie na scenę dumnie wkroczył Zespół „Dąbie”, który przedstawił jedno ze swoich popisowych przedstawień muzyczno-teatralnych pt.: „Wieczór żydowski”, w czasie którego członkowie Zespołu przybliżyli uczestnikom kulturę i tradycję żydowską oraz zaśpiewali kilka piosenek z tegoż repertuaru. Po zakończeniu gorącym brawo nie było końca. Występ zespołów „Dąbie” i „Strzyżowiczanie” nie był jedyną atrakcją wieczoru.

Gościnnie na deskach sceny w Dąbiu zaprezentował się zaproszony Zespół „Grodźczanie” z OK w Grodźcu w swoim popisowym repertuarze staro warszawskich piosenek. Występ zespołu porwał do wspólnego śpiewania wszystkich zgromadzonych gości, a na koniec kierownik Zespołu Stefania Urgacz w imieniu całego zespołu wręczyła na ręce Dyrektor GOK Anny Nagły kwiaty oraz gorące podziękowania za zaproszenie i możliwość występu przed tak znamienitą publicznością.

Po zakończeniu części artystycznej podziękowaniom i gratulacjom dla występujących nie było końca. A główną atrakcją tego wieczoru była wspólna zabawa do której serdecznie zaprosiła Dyrektor GOK dziękując jednocześnie za tak liczne przybycie i ciepłą atmosferę spotkania. Tradycyjnie zabawa trwała do późnego wieczoru i zakończyła się punktualnie o północy. Wspaniałe nastroje i dobry humor nie opuszczał uczestników do samego końca. „Dzisiejsze spotkanie oraz występy zespołów połączone ze wspólną zabawą były świetnym pomysłem na spędzenie tego wieczoru. Cieszę się, że GOK wraz z zespołem „Dąbie” organizuje tak wartościowe przedsięwzięcia” - powiedziała jedna z uczestniczek zabawy.

Kolejne zapusty już w przyszłym roku i jako to już tradycją uczestników przyszłorocznej zabawy czeka wspaniała noc i moc atrakcji.

MK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEJDŹ DO GALERII

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!