Festiwal Piesni Patriotynej 07Festiwal Pieśni Patriotycznej w gminie Psary

plakat seansu

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy w ramach cyklu Oldschool Cinema, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, sala widowiskowa Centrum Usług Społecznych ul. Belna 1. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na rodzinne warsztaty pieczenia pierniczków!

11 listopada w gminie Psary rozpoczęliśmy uroczyste obchody Święta Niepodległości.

 GOK Gminy Psary serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert Andrzeja Rybińskiego w CUS Strzyżowice 25 marca 2023 roku.

 

28 października GOK Gminy Psary zaprasza na składający się z trzech klasycznych filmów grozy maraton filmowy.

Rozpoczynamy już o 17:00 na sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Strzyżowicach.

Wejście oraz popcorn za darmo!

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy dla dzieci w ramach cyklu Oldschool Cinema. 7 października, godz. 17:00 w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach. Wstęp bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Roku Kulturalnego 2022/23, która odbędzie sie 23 października o godz. 17:00 w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach.

Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Ireneusza Wikarkowi. W programie koncert muzyczny oraz wystawa "Ireneusz Wikarek - artysta niezapomniany".

Miłośników folkloru i muzyki zapraszamy na muzyczne spotkanie z gminnymi zespołami śpiewaczymi podczas drugiej edycji "Jesiennych spotkań z muzyką i humorem". Koncert odbędzie się23 września o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Gródkowie. Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Babski Przekręt", który odbędzie się 2 grudnia 2022 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Strzyżowicach, budynek Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach, ul. Belna 1. Bilety: 80 zł do nabycia w naszym systemie biletowym lub w GOK w Gródkowie, ul. Zwycięstwa 2 oraz w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, ul. Belna 1.

Już w sobotę 10 września zapraszamy wszystkich na stadion KS Preczów by dopingować zespoły sołeckie z gminy Psary! Drużyny złożone z sołtysów, reprezentantów KGW oraz OSP będą rywalizować w wielu konkurencjach. Dobra zabawa gwarantowana!

Uprzejmie informujemy, że od 2 do 7 września 2022 bawialnia w Goląszy Górnej będzie zamknięta.

Z okazji zakończenia lata, już w najbliższą sobotęgorące DJ Party. zabawę nakręca DJ SCALAR. Widzimy się 27.08 o godz. 18:00, na placu przy remizie OSP Psary, ul. Szkolna 45.

W ramach projektu "goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!" stworzyliśmy "Zasady dostępnych treści..." podpowiadające, jak tworzyć artykuły, czy wpisy na portale społecznościowe, przyjazne zasadzie dostępności.

Serdecznie zapraszamy na Gminne Dożynki, które odbędą się 4 września 2022 r. na stadionie LKS Iskra Psary.

Program imprezy:

  • 14:45 - wymarsz korowodu spod Urzędu Gminy w Psarach,
  • 15:00 - msza święta na stadionie,
  • 16:15 - obrzęd dożynkowy,
  • 17:10 - występ lokalnych zespołów folklorystycznych,
  • 18:30 - koncert zespołu Biesiada Show,
  • 20:30 - koncert zespołu BAFLO,
  • 22:00 - zakończenie imprezy.

 

Nic lepiej nie poprawia humoru, jak dobry SKANDAL!!! Dlatego już 2 października zapraszamy wszystkich miłośników dobrej humoru i zabawy na najnowszy program KABARETU CZESUAF pt."Skandal". Bilety do nabycia w kasach GOK i CUS oraz przez internet https://gok.psary.pl/index.php/system-rezerwacji Do zobaczenia.

W przedostatni sierpniowy weekend zapraszamy na letnie festyny z GOKiem na których mamy mamy dla mieszkańców całą moc atrakcji. 20 sierpnia widzimy się w Dąbiu a 21 w Górze Siewierskiej w Centrum Edukacji Ekologicznej. Szczegółowe informacje na plakatach.

Serdecznie zapraszamy na seans filmowy, w ramach projektu Oldschool Cinema, który odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18:30 w Ośrodku Kultury w Strzyżowicach, ul. Belna 1.

W sobotę 2.07.świętowaliśmy 5. urodziny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Z tej okazji w Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej odbył się spacer przyrodniczy nordic walking z Dąbia do Góry Siewierskiej, w ramach którego uczestnicy przeszli blisko 6,5 km trasę w poszukiwaniu dziewięćsiłu bezłodygowego.

Zapraszmy 19 sierpnia o godz.18:30 na koncert MOC JAZZU by POPEK BAND. Zagrają: Wojciech Gąsior - gitara basowa, Sebastian Janik - saksofon, Kacper Popek - perkusja, Michał Rorat - klawisze, Tomasz Onysek - trąbka. BIlety do nabycia na https://bilety.gok.psary.pl/index.php/repertoire.html?id=48

2 lipca zapraszamy na cykl wydarzeń “Graj w zielone w gminie Psary” do Parku Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej organizowanych w ramach Święta Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Serdecznie zapraszamy na pokazy filmowe w ramach cyklu OLDSCHOOL CINEMA. Co miesiąc w ośrodku kultury w Strzyżowicach na miłośników kina będzie czekać wybrany w trakcie głosowania film. Zapraszamy!!!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Już 5 czerwca zapraszamy na wielkie święto naszych milusińskich Gminny Dzień Dziecka. W programie mnóstwo atrackcji: występy artystyczne, strefa gier drewnianych strefa dmuchańców, gry i zabawy.Zapraszamy!!!

 Już 29 maja, zapraszamy na koncert charytwatywny dla Piotrusia Kądzieli ze spacjalnym udziałem sióstr Szlachta, finalistek polskich preselekcji do Eurowizji 2022. Wstęp wolny!

Sezon koncertów w GOK pwoli się rozkręca. Zapraszamy na najbliższe muzyczne wydarzenia organizowane przez GOK Gminy Psary. Już 26 maja z okazji Dnia matki zapraszamy wszystkie mamy na muzyczną ucztę. Wstęp wolny!

W ramach realizacji projektu goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci! w 6 placówkach wchodzących w skład Gminnego Ośrodka Kultury: w Strzyżowicach, Preczowie, Dąbiu, Goląszy Górnej i Gródkowie powstały punkty IT dla mieszkanek i mieszkańców gminy Psary zrzeszonych w lokalnych organizacjach społecznych.

SFPiPZPreczow2022  Już 18 czerwca w Preczowie odbędzie się XVII Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych. Zapraszamy do zapoznania się z   Regulaminem.

majowka film

Planowany na 1 maja MAJÓWKOWY MARATON ZDROWIA nie odbędzie się. Jednak z okazji nadchodzącej majówki, zapraszamy na projekce filmu "Legiony" - 1 maja o godz. 17:00 w CUS w Strzyżowicach, wstęp wolny!