Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

 

Dzieci uczestniczące w zajęciach w Ośrodku Kultury w Preczowie tradycyjnie pożegnały zimę i powitały wiosnę. Do 21 marca przygotowywały się już od kilku dni, własnoręcznie tworząc piękne, kolorowe Marzanny i wesołe gaiki. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zaskoczył nas tego roku wspaniałą, ciepłą pogodą, która wlała radość do serduszek chłopców i dziewcząt niosących obrzędowe kukły nad pobliską Przemszę.

Związek Stowarzyszeń Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” w dniach 5-6 czerwca br. planuje organizację turnieju piłkarskiego EURO CUP BRYNICA 2012, który ma być przedsmakiem zbliżających się Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Jest to przedsięwzięcie, które powstało z myślą o dzieciach, uczniach szkół podstawowych. Głównym celem tej imprezy jest promocja sportu, zdrowego stylu życia oraz rywalizacji fair play. Organizacja tego typu inicjatyw jest znakomitym potwierdzeniem jak ważne jest stwarzanie możliwość rozwoju i wspieranie pasji młodych ludzi.

Chętnych uczestników do udziału w zajęciach sportowych w ramach APN zapraszamy do kontaktu:

SKF Sportowa Gmina Psary

Kierownik drużyn:
Dzierżanowska Klaudia
Tel. 535 323 361

Trenerzy:
Krawiec Paweł
Tel. 516 763 960
Płachciński Krzysztof
Tel. 507 537 602

Odpłatność: 50,00 zł/mc - do 10 dnia każdego miesiąca.

Zapisy przez system zajęciowy:

Wiecej na: http://www.orlik.psary.pl/

 

 

W ramach projektu "Muzyczna podróż po gminie Psary" w okresie od lutego do grudnia 2012 roku, zrealizowano, aż 12 koncertów o różnorodnej tematyce muzycznej. Każdorazowo koncert był wspierany występami rodzimych zespołów artystycznych i śpiewaczych, które działają na terenie naszej gminy. Celem projektu było wspieranie działań kulturalnych oraz zaspokojenie potrzeb lokalnej społeczności jakimi w szczególności są: dostęp do róznego rodzaju muzyki, poprzez organizację cyklu bezpłatnych koncertów na terenie gminy Psary, jak równiez promocja lokalnej twórzcości artystycznej. Beneficjentem projektu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary, który na realizację projektu pozyskał dofinansowanie w wysokości 23 2327,95 złotych, a całkowity koszt projektu wyniósł 60 854,00 złotych.

 1. Koncert po góralsku
 2. Koncert na dzień kobiet
 3. Koncert wiosenny
 4. Koncert majówkowy
 5. Koncert na dzień dziecka
 6. koncert LATO NA WSI
 7. Koncert patriotyczny
 8. Koncert ZŁOTA TRĄBKA
 9. Koncert JAZZOWE ZADUSZKI
 10. Koncert MINI SZANSY NA SUKCES
 11. Koncert Barbórkowy
 12. Koncert świąteczny

Gminny Ośrodek Kultury w ramach dofinansowania otrzymanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wspracia Samorządu Gminy zakupił  60  kompletów storjów ludowych dla dziecięcego zespołu folklorystycznego. Zespół powstał w 2011r. , obecnie liczy 60 osób, 30 dziewczynek i 30. chłopców, a jego opiekunem jest doświadczony instruktor muzyki - Donata Michalak. Prowadzenie takieg zespołu w gminie wiąże się z dużymi wydatkami, ale część kosztów jego działalności udało się pokryć z funduszy unijnych. Gmina pozyskała dofinansowanie na tradycyjne zagłębiowskie stroje ludowe, w których młodych tancerzy i śpiewaków możemy podziwiać na scenie od marca. Kostiumy ludowe zostały uszyte na miarę dla każdego z członków zespołu. Projekt strojów powstał po konsultacjach z Karoliną Szenderą - czynnym członkiem zespołu "Śląsk",  Anną Marszałek wieloletnim  instruktorem tańca ludowego , etnografami Muzeum Zagłębia Dąbrowskiego oraz po przestudiowaniu materiałów historycznych opisujących kulturę i tradycje folkloru zagłębiowskiego. Koszt zakupu strojów wyniósł 40 980,00 zł, z czego unijna dotacja to 23 321,95 zł. Dziewczęcy strój składa się z 8 elementów. Są to białe, płócienne, plisowane halki wykończone na dole koronką, spódnice w kolorze: zielonym, fioletowym lub bordowym, marszczone ku górze których końce obszyte zostały lampasami. Dopełnieniem spódniczek jest szary, płócienny fartuszek, również ozdobiony lampasami wykończony koronką i wiązany z tyłu. W skład stroju wchodzi również biała, lniana bluzka z długim rękawem zakończonym haftem na mankiecie oraz haftowanym kołnierzykiem. Na nią nakładany jest gorsecik z aksamitu, w kwieciste wzory, wiązany z przodu czerwoną wstążką. Dopełnieniem całości stroju są duże czerwone korale, wianek na głowę z tyłu wykończony kolorowymi wstążkami oraz czarne, skórzane buty. Chłopięcy strój ludowy składa się ze spodni w kolorze ciemnego granatu, po bokach wykończonych długim i lampasami, wkładanych do wysokich czarnych skórzanych kozaków. Część górną stanowi biała, lniana koszula z długim rękawem i prostym stojącym kołnierzem, na którą nakładana jest granatowy kubrak z aksamitu z czerwonymi obszyciami oraz złotymi ozdobnymi guzikami. Dopełnieniem całości stroju chłopięcego jest czarny kapelusz z czerwoną wstążką, której końce zostały upięte w kokardę oraz czerwona trójkątna chusta. Młodzi artyści mają za sobą już pierwsze występy na scenie, które sprawiają im mnóstwo radości. Dzieci z niecierpliwością  czekają na cotygodniową próbę – Chętnie uczęszczam na próby zespołu. Dzięki temu mogę realizowaćswoje zainteresowania i poznawać nowe rzeczy. W czasie prób wspólnie z rówieśnikami tańczymy, bawimy się, ale też uczymy historii tańca ludowego. - mówi Jakub Bizan uczeń SP w Dąbiu, członek zespołu. Próby zespołu odbywają się w Szkole Podstawowej w Dąbiu, w których biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych w Dąbiu, Strzyżowicach , Sarnowie oraz Gródkowie.

 

joomplu:4715joomplu:4710joomplu:4714joomplu:4711

 

 

joomplu:603027 kwietnia w Ośrodku Kultury Sarnowie odbył się wyjątkowy wieczór kabaretowo-muzyczny. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się Zespół „Garden Party”, Zespół „Pół żartem” oraz kabaret „Ecik Masztalski”. Artyści wspaniale bawili widownie skeczami, dowcipami oraz pięknymi piosenkami z rożnych gatunków muzyki. Wiele z wykonywanych utworów wraz z wykonawcami śpiewała cala sala np. „Płoną góry, płoną lasy”, „Tak bardzo się starałem” czy „Anna Maria”. Cały koncert prowadził zabawny, niezapomniany „Ecik Masztalski czyli Jerzy Ciurlok. 

joomplu:61035 marca 2014 w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyły się gminne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Mały OKR” . W szranki rywalizacji stanęło 69 młodych recytatorów ze szkoł podstawowych i gimnazjum z naszej gminy. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi, czyli uczniowie klas I-III oraz „zerówkowicze”. Spośród tak dużej grupy deklamujących, jury w składzie Teresa Kosmala-Gąsior metodyk nauczania języka polskiego, Maria Sikora – nauczuiel polonista i Magdalena Gdesz-Sobczak – dziennikarz, musiało wybrać trójkę laureatów, którzy będą reprezentować naszą gminę podczas eliminacji na szczeblu regionalnym. 

*

REGULAMI UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH GOK

*

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA SYSTEMU ZAJĘCIOWEGO

*

REGULAMIN ZAKUPU BILETÓW ON-LINE w GOK GMINY PSARY

 

 


 

CENNIK ZAJĘĆ 2019/2020

FORMA PAŁTNOŚCI:

POPRZEZ SYSTEM ZAJĘCIOWY e-zajęcia

GOTÓWKĄ W KASIE GOK: poniedziałek - czwartek 8:00-18:30, piątek 8:00-14:30

AEROBIK dorośli

JOGA dorośli

ZUMBA dorośli

LATINO SOLO dorośli

50,00/4 x mc/

(koszt pojedyńczych zajęć 13,00 zł)

Karnet 2 x wejścia – 26,00

Karnet 3 x wejścia – 39,00

Karnet 4 x wejścia – 50,00

Karnet 5 x wejść – 65,00

Karnet 6 x wejść – 78,00

Karnet 7 x wejść – 91,00

Karnet 8 x wejść – 100,00

Akrobatyka artystyczna

 

Akrobatyka artystyczna

60,00//4 x mc/

 

80,00//4 x mc/

Opłata dla mieszkańców gminy Psary

Opłata dla mieszkańców spoza gminyPsary

Ceramika dzieci i dorośli

60,00/4 x mc/

 

Klub Brzdąca – grupy zabawowe

30,00/4 x mc/

 

Nauka j. Angielskiego

Nauka j. Angielskiego dla przedszkolaków

Nauka j. niemieckiego

 60,00/4 x mc/

 30,00 /4xmc/

 

60,00/4 x mc/

klasy I-VI (60 minut)

grupa przedszkolna (30 minut)

 

klasy V-VII (60 minut)

Szachy

20,00/4 x mc/

 

Warsztaty Dziecięcej Twórczości – zajęcia plastyczne

Warsztaty rysunku

30,00/4 x mc/

 

40,00/2 x mc/

 

 

Pojedyńcze warsztaty trwają 120 minut

Zajęcia muzyczne gry na instrumentach: keybord

100,00/4 x mc x 30 minut/

Możliwość opłaty jednorazowej przed każdymi zajęciami 25,00

Piłka nożna APN Psary

50,00/4 x mc/

 

Zumba KIDS

50,00/4 x mc/

 

Zajęcia teatralne dla dzieci

20,00/4 x mc/

 

Pracownia Animacji STOP-KLATKA

30,00/4 x mc/

 

Pracownia Edukacji Żywej

20,00 /2 x mc

 

Malarstwo sztalugowe

40,00 /4 x mx/

 

 

 

 
 

joomplu:6119Pomimo chłodnej i wietrznej pogody, humory oraz nastrój nie opuściły uczestników tegorocznej majówki, która odbyła się 11 maja w budynku remizy OSP w Dąbiu. Hasłem przewodnim niedzielnej imprezy był styl country. Na scenie zaprezentowały się gminne zespoły śpiewacze, których członkowie w kolorowych strojach z cowboyskimi akcentami oraz skocznymi piosenkami porwali licznie zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania i zabawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników ciekawą niespodziankę, jaką były konkurencje sportowe. 

joomplu:6047Pomimo chłodnej i deszczowej pogody w sobotni poranek po raz kolejny w naszej gminie odbyły się uroczyste obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Tegoroczne święto odbyło się w Sarnowie. Uroczystą Mszę Świętą w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza odprawił ks. proboszcz dr Mirosław Wilk. Po jej zakończeniu, zwyczajowo, korowód z pocztami sztandarowymi przedstawicieli lokalnych organizacji społecznych, gośćmi oraz mieszkańcami przeszedł ulicami Sarnowa do Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się część artystyczna.

joomplu:7518W niedzielne popołudnie 20 marca w Ośrodku Kultury w Gródkowie odbył się niecodzienny spektakl teatralny. Najmłodsi widzowie uczestniczyli bowiem w spektaklu teatru lalkowego „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu aktorów teatru „Akademia wyobraźni”. Zabawna historia o perypetiach rodziny królewskiej i zbłąkanej dziewczynki, która pewnego burzowego wieczoru zawitała do pałacu, spotkała się z bardzo żywiołowym przyjęciem wśród młodych widzów.

joomplu:75272 kwietnia miłośnicy i amatorzy „królewskiej gry” zjechali do Ośrodka Kultury w Gródkowie na Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Psary. Było to pierwsze tego typy spotkanie zorganizowane w naszej gminie. W turnieju dominowała kategoria dorosłych. Uczestnicy rozgrywali partie według zasady każdy z każdym. Każda rozgrywka wymagała od uczestników skupienia oraz rozważnego stawiania figur. Emocjonujące partie zakończyły się zwycięstwem pana Rafała Bargieła, II miejsce zajął pan Henryk Czapla, a na III lokacie uplasował się pan Waldemar Łągowik. 

joomplu:7561W niedzielne popołudnie 24 kwietnia w sali widowiskowej OSP Goląsza-Brzękowice rozbrzmiały największe przeboje muzyki lat 50, 60 i 70. Na scenie, licznie zebranym mieszkańcom, zaprezentował się zespół Bunga Band. Charyzmatyczne trio doświadczonych muzyków, specjalizujących się w wykonaniach utworów uznawanych za największe rock`n’rollowe hity lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, nawiązujące stylem oraz klimatem do tamtego okresu rozgrzało brzękowicką publiczność do czerwoności.

joomplu:7567W piątkowy wieczór najmłodsi mieszkańcy naszej gminy i miłośnicy teatru uczestniczyli w niecodziennym interaktywnym spektaklu w wykonaniu TEATRU TRIP. Przedstawienie "Tajemnica skarbu na kurzej nóżce" wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród maluchów jak i nieco starszych dzieci. Mali widzowie oraz ich rodzice aktywnie uczestniczyli w sztuce odpowiadając słowem i gestem na pytania padające ze sceny. Scenografia, rekwizyty, kostiumy artystów stworzyły baśniowy świat czarów, który przeniósł widzów w królestwo magii.

SZACHY - serdecznie zapraszamy na zajęcia koła szachowego organizowane przez GOK Gminy Psary.

Zajęcia odbywają się:

ŚRODA, 16:00 Ośrodek Kultury w Preczowie, ul.Dębowa 1- grupa dzieci od 5 lat,

ŚRODA, 17:00 Ośrodek Kultury w Preczowie, ul.Dębowa 1- grupa młodzież/dorośli od 16 lat

Obowiązuje rejestracja i płatność poprzez system zajęciowym  e-zajęcia!!!

Odpłatność 20zł/mc

 

 

 

 

joomplu:8819Początek roku w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Psary, to czas kiedy co miesiąc w poszczególnych filiach GOK odbywają się specjalne spektakle teatralne dla dzieci. Od początku roku młodzi mieszkańcy naszej gminy mogli wziąć udział w trzech takich przedsięwzięciach.

joomplu:8824Niedzielne popołudnie 19 marca upłynęło mieszkańcom gminy Psary przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tematyka koncertu obejmowała nie tylko najwybitniejsze kompozycje Fryderyka Chopina, ale również innych wielkich kompozytorów m.in. Richarda Wagnera. Cały koncert w wykonaniu utalentowanego, młodego artysty Andrzeja Filipiaka, zachwycił licznie zebranych słuchaczy. Ten wzruszający i wyjątkowo emocjonalny koncert zakończyły gromkie brawa publiczności, która podziękowała muzykowi za ten szczególny wieczór.

 

 

22 kwietnia w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu artystów z Opery Wrocławskiej.

14 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Psary dla dzieci oraz dorosłych.

foto 24 20190430 1650263361Już po raz ósmy w gminie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Psary. Podobnie jak w latach ubiegłych w sportowe szranki stanęli zawodnicy w 6 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Zawodnicy rozgrywali turniej systemem „każdy z każdym”. W tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział ponad 30 zawodników. Dla triumfatorów organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody, a dla zdobywców pierwszych miejsc również pamiątkowe puchary, ktore osobiście zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.

foto 16 20190411 19212796319 kwietnia w ośrodku kultury w Strzyżowicach gościł Kabaret Młodych Panów. Czołowi artyści polskiej sceny kabaretowej, zaprezentowali publiczności jeden ze swoich najnowszych programów pt. ”To jest chore”. Humorystyczna kompilacja skeczy, w zabawny sposób poruszających temat polskiej służby zdrowia oraz szeroko rozumianych relacji międzyludzkich, rozbawiła licznie zgromadzoną publiczność, wzbudzając salwy śmiechu i radości. Dowcipne żarty, zaskakujące puenty, nutka ironii przeplatanej piosenką oraz absurd codziennych sytuacji, dominujący w programie, zapewnił publiczności fantastyczną zabawę i solidną dawkę dobrego humoru.

foto 25 20190411 1376686507W piątkowe popołudnie 5 kwietnia w ośrodku kultury w Gródkowie odbyła się druga edycja gminnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich o puchar Wójta Gminy Psary. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 8 kół z terenu gminy: KGW Gródków, Brzekowice, Dąbie, Malinowice, Strzyżowice, Sarnów, Psary oraz Góra Siewierska. Panie konkurowały między sobą w aż sześciu konkurencjach. W pierwszej z konkurencji, edukacyjnej,

panie miały za zadanie na przygotowanych konturach granic danego sołectwa, odnaleźć swoje sołectwo. Po czym każda z nich musiała zaznaczyć na mapie swojego sołectwa co najmniej 80% najważniejszych punktów w danej miejscowości jak np.: kapliczki, krzyże, pomniki przyrody, miejsca użyteczności publicznej.

Uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję. Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

Oryginał rękopiśmienny Konstytucji 3 maja początkowo był przechowywany w Wilanowie w zbiorach Archiwum Publicznego Potockich zgromadzonych przez Stanisława Kostkę Potockiego, uczestnika obrad Sejmu Czteroletniego. W latach 70. XIX wieku na mocy umów rodzinnych archiwum zostało przekazane do podkrakowskich Krzeszowic, a po 1945 roku powróciło do Warszawy i znalazło się w Archiwum Głównym Akt Dawnych.*

paid by credit card 41910 370

Szanowni Państwo informujemy, że w związku z zakończeniem zajęć edukacyjnych w GOK, do uczestników zajęć/rodziców zostały wysłane drogą mailową wiadomości o opłatach za zajęcia w sezonie 2019/2020. Prosimy o sprawdzenie wiadomości mailowych oraz uregulowanie należności.

Jeśli do końca czerwca 2020 roku wystąpią jakieś nieprawidłowości prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

<p><img style="margin-right: 10px; margin-bottom: 10px; float: left;" src="/images/grid/3maj1_1.jpg" alt="3maj1 1" width="250" height="157" />Konstytucja, wolność, naród, ojczyzna, historia - co dzisiaj znaczą te słowa? Jak pielęgnujemy pamięć po bohaterach i czy doceniamy to co nasz naród osiągnął w przebiegu historii?</p>
<p>Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu, który jest owocem współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu.</p>
<p>Pytania i odpowiedzi, opinie, muzyka i wiersze to wszystko z okazji Święta Konstytucji 3 maja, przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców i nie tylko. Zapraszamy do oglądania!</p>
<p>Wydarzenie w wersji on line dostepne na naszym profilu na facebooku&nbsp;<strong><span style="color: #339966;"><a style="color: #339966;" href="https://fb.me/e/1n808eWcj">https://fb.me/e/1n808eWcj</a> </span></strong>oraz kanale YouTube&nbsp;<strong><span style="color: #339966;"><a style="color: #339966;" href="https://youtu.be/uvAbxsQo9o0">https://youtu.be/uvAbxsQo9o0</a></span></strong></p>

26 maja 2021

Dzisiaj w tym szczególnym dniu dla każdego z nas, DNIU MATKI, ?‍??prezentujemy Wam laureatów konkursu poetyckiego WIERSZ DLA MAMY.
Spośród 20 nadesłanych prac, Jury oceniło njawyżej wiersze: Marysi Pęczek ze Strzyżowic, Anny Sareckiej z Góry Siewierskiej oraz Aleksandra Krochmala z Gródkowa.?
Serdecznie gratulujemy Laureatom, a naszym kochanym MAMOM życzymy radości, spełnienia marzeń, dużo miłości i wszystkiego co najlepsze. Kochamy Was drogie Mamy!!! ☀️?

 

baner www i fb

AKADEMIA FILMOWA - ROK SZKOLNY 2021/2022

Rozpoczynamy nowy nabór dla grup przedszkolnych i szkolnych do programu Akademii Filmowej w gminie Psary prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary razem z Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

W akademii mogą uczestniczyć placówki z całego województwa śląskiego.

1709 sm003 129 Witajcie dzieciaki i młodziaki z gminy Psary!

OGŁOSZENIE Z NAGRODAMI !!!

 

Agata i Ania z GOKu chcą zrobić razem z Wami film animowany, który premierę będzie miał 1 czerwca w Wasze święto – Dzień Dziecka.

Jego tematem będzie

 

POSZUKIWANIE SKARBÓW W GMINIE PSARY

w

 

 

 

 

Znamy już wyniki konkursu.
Spośród 31 otrzymanych pracy wybraliśmy 5 w poszczególnych kategoriach:  

 

 

 

 

1709 sm003 129 Witajcie dzieciaki i młodziaki z gminy Psary!

OGŁOSZENIE Z NAGRODAMI !!!

 

Agata i Ania z GOKu chcą zrobić razem z Wami film animowany, który premierę będzie miał 1 czerwca w Wasze święto – Dzień Dziecka.

Jego tematem będzie

 

POSZUKIWANIE SKARBÓW W GMINIE PSARY

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!