Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

joomplu:455730 grudnia w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach po popołudniowej Mszy Świętej o godz. 17:00 odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Chóru „Halka” z Kozłowej góry pod dyrekcją Pani Aleksandry Poniszowskiej.Koncert składał się z przepięknie wykonanych bardzo starych i nowych kolę oraz pastorałek zarówno polskich jak i zagranicznych.

 

joomplu:457413 stycznia już po raz trzeci odbył się Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w naszym kraju zagrała po raz 21. Tegoroczny dochód z akcji przeznaczony jest po połowie na ratowanie życia dzieci i na godną opiekę medyczną seniorów. Gminny finał odbył się przed Urzędem Gminy w Psarach, gdzie o godzinie 17.00 uruchomiono quiz fantowy i rozpoczęto występy na scenie. W tym miejscu zgromadzili się również wolontariuusze, którzy od samego rana zbierali w terenie datki na Fundację Jurka Owsiaka. Podczas gminnego finału mogliśmy obejrzeć występy: przedszkolaków z Sarnowa, uczestników sekcji artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Gródkowie, występy uczniów z Sarnowa, Strzyżowic, Dąbia i Gródkowa.

joomplu:5757Noworoczny koncert kolęd i pastorałek, który odbył się 5 stycznia w budynku remizy OSP w Górze Siewierskiej zainicjował nowy rok w gminie Psary. Po świątecznej przerwie oraz sylwestrowej zabawie mieszkańcy wspólnie z lokalnymi zespołami działającymi przy GOK mogli usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na scenie licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowały się zespoły: „Zagłębianki”, „OD...DO...”, „Nasz Gródków”, „Strzyżowiczanie”, „Tęcza”, „Brzękowianie”, „Dąbie” oraz gospodarze koncertu zespół „Górzanie”.

joomplu:5827IV Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy za nami. .Zgodnie z hasłem tegorocznego koncertu NA RATUNEK licznie pośpieszyli mieszkańcy gminy, dzięki którym nasza gminna wielkoorkiestrową puszka zapełniła się kwota ponad 38,679,00 złotych. Blisko 130 wolontariuszy od wczesnych godzin poranny zbierało datki na fundację Jurka Owsiaka. Punktualnie o godz. 16:00 rozpoczął się quiz fantowy. Każdy za symboliczne 5 złotych wrzucone do puszki otrzymywał fanta, a wylosowany numerek na zakończenie koncertu brał udział w losowaniu nagród, w tym nagrody głównej ekspresu ciśnieniowego ufundowanego przez Samorząd Gminy Psary. 

 

joomplu:5804W niedzielne popołudnie w GOK w Gródkowie odbył się pokaz pt. ”Małe zoo...z wizytą u węży dusicieli”. Program rozpoczął popis ognia, w trakcie którego widzowie mogli podziwiać trik połykania ognia oraz żonglowania zapalonymi pochodniami. Po krótkim wstępie, nadszedł moment na który z niecierpliwością czekali najmłodsi widzowie. Z tajemniczej srebrnej skrzyni w rytm muzyki zaczęły wyłaniać się węże boa dusiciele m.in.: pyton siatkowany oraz boa albinos. Ponad 12 metrowy albinos ważący prawie 30 kilogramów oraz nieco mniejszy pyton owiły szyję swojego opiekuna dumnie prezentując się przed zaciekawioną widownia. 

 

joomplu:5850Nowy rok w gminie Psary rozpoczął się od świątecznych spotkań i noworocznego kolędowania. 6 stycznia 2014 roku, dokładnie w Święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Trzech Króli, w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Inicjatorem i organizatorem spotkania była Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie, Akcja Katolicka i Rada Parafialna działające przy tej Parafii oraz KGW Sarnów. Uroczystość otworzyli przytaczając fragment ewangelii, księża dr Mirosław Wilk, Proboszcz z Sarnowa i Ks. kanonik Jan Dyliński Proboszcz Parafii pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika.

joomplu:676611 stycznia, tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, na placu przed Urzędem Gminy w Psarach – po raz piąty z rzędu – odbył się Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.Po raz kolejny, dla licznie zgromadzonych tego wieczoru mieszkańców, organizatorzy przygotowali wspaniałą muzyczną ucztę. 

joomplu:67226 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, w Ośrodku Kultury w Dąbiu odbył się uroczysty wieczór kolęd. W nowej, pięknie odnowionej sali bankietowej zebrało się ponad 300 osób chcących posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd  w wykonaniu rodzimych muzyków. Na program wieczoru złożyły się kolędy i pastorałki przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu oraz młodzież uczestniczącą w warsztatach muzycznych odbywających się w Ośrodku Kultury w Sarnowie. 

joomplu:680217 stycznia w remizie OSP Strzyżowice odbył się nastrojowy wieczór kolęd zorganizowany przez Zespół Śpiewaczy „Strzyżowiczanie” i dwa działające w sołectwie Koła Gospodyń Wiejskich. W tym wyjątkowym dniu Zespołowi towarzyszyli  Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z żoną, Radni Strzyżowic Joanna Kruszewska i Jacek Gwóźdź, Dyrektor GOK Gminy Psary Anna Nagły, Dyrektor ZSP w Strzyżowicach Dorota Pronobis – Kościńska i wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego,  sołtys Marcin Buczyński, kierownik fili GBP Joanna Bloch, księża kościoła polsko-katolickiego Eugeniusz i Adam Stelmach oraz mieszkańcy.

joomplu:7291Zgodnie z hasłem tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Mierzymy wysoko”, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz społeczników udało nam się zebrać niebagatelną kwotę ponad 46 tys. złotych (… i jeszcze nie wszystko zliczono!). Pieniądze te zostaną przekazane fundacji WOŚP z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu na odziały pediatryczne i geriatryczne w polskich szpitalach.

joomplu:73022 stycznia w sali bankietowej OSP Dąbie odbył się noworoczny Koncert Kolęd. Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, który przekazał wszystkim zebranym gościom serdeczne życzenia noworoczne. Podczas koncertu na scenie wystąpił duet młodych artystek Paulina Wierdak oraz Magdalena Werner. Młode artystki zaprezentowały wiązankę najpiękniejszych kolęd, pastorałek i świątecznych utworów w dawnym, nieco barokowym brzmieniu.

joomplu:7332Już po raz piąty strzyżowickie KGW wsparte pomocą OSP Strzyżowice oraz samorządu gminy Psary zorganizowały Wieczór Kolęd. 16 stycznia w sobotnie popołudnie zabrzmiały w remizie OSP najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu „Strzyżowiczanie kierowanego przez Włodzimierza Kotułę. Po części koncertowej, Zespół zachęcił do wspólnego kolędowania wszystkich przybyłych gości i w radosnej, ciepłej atmosferze, przy filiżance aromatycznej kawy i pysznych wypiekach członkiń KGW goście śpiewali wspólne kolędy.

joomplu:73316 stycznia 2016 roku, w Święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Trzech Króli, w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Organizatorem spotkania była Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie, Akcja Katolicka i Rada Parafialna działające przy tej Parafii oraz KGW Sarnów i Ośrodek Kultury w Sarnowie. Uroczystość otworzył odczytując fragment ewangelii KS. Prboszcz Andrzej Ciszewski z parafii w Sarnowie.

joomplu:7310Z początkiem Nowego Roku w gminnych instytucjach kultury organizowane są noworoczne spotkania i wieczory kolęd. 17 stycznia w remizie OSP w Górze Siewierskiej  noworoczny wieczór zorganizowało tamtejsze KGW oraz zespół Śpiewaczy "Górzanie".  Swoim bogatym programem artystycznym do wspólnego kolędowania zachęcały m.in dzieci ze świetlicy, zespół śpiewaczy oraz Orkiestra  Instrumentalistów Dętych.  Noworoczny koncert swoim występem uświetnił zespół Pedro y Mari, który zgromadzonej publiczności zaprezentował najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy w dość niecodziennym wydaniu i rytmach. 

joomplu:8574Po raz 25. w całej Polsce odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Podobnie jak w latach ubiegłych,także i tym razem gmina Psary włączyła się w tę akcję. Podczas niedzielnego finału, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz społeczników, udało nam się zebrać niebagatelną kwotę 63 168 złotych. Pieniądze te zostaną przekazane fundacji WOŚP z przeznaczeniem na zakup specjalistycznego sprzętu na oddziały pediatryczne i geriatryczne w polskich szpitalach.

joomplu:85528 stycznia sala widowiskowa Ośrodka Kultury w Dąbiu gościła uczestników wspaniałego Noworocznego Koncertu Operetkowego pn.”Wielka  sława to żart”. Przed liczną publicznością zaprezentowali swój wybitny kunszt artystyczny artyści z Łodzi: Emilia Zielińska, Romuald Spychalski i Tomasz Sławiński.

joomplu:85256 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie nazywaną Świętem Trzech Króli, w Ośrodku Kultury w Dąbiu odbył się uroczysty Wieczór  Kolęd i Pastorałek.  Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się zespoły artystyczne Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Psary:  "Dąbie" , "Orkiestra salonowa" , " Strzyżowiczanie",  "Zagłębianki", "Górzanie", "Od... Do...", "Tęcza" oraz Młodzieżowy Zespół wokalno-instrumentalny z Ośrodka Kultury w Sarnowie.

 

14 stycznia gmina Psary, już po raz 7, zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, społeczników i mieszkańców gminy Psary, udało się zebrać aż 87 991 zł.

W weekend połączony ze Świętem Trzech Króli w Dąbiu i Gródkowie odbyły się dwa niezwykle nastrojowe koncerty kolęd i pastorałek.

 

foto 5 20190227 19051861426 stycznia w sali bankietowej Ośrodka Kultury w Dąbiu mieliśmy okazję poczuć jeszcze raz świąteczny klimat podczas koncertu kolęd i pastorałek.Na scenie obejrzeliśmy przedstawienie "Królowa Śniegu" w wykonaniu uczniów i przedszkolaków z Dąbia, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, prezentując niezwykłe widowisko muzyczno – teatralne. Następnie na scenie z repertuarem kolęd i pastorałek pojawił się solista Jacek Gwóźdź, który wprowadził wszystkich zgromadzonych gości w świąteczny klimat.

dzie babci i dziadka w preczowie 13 20200130 1157467781W dniu 26 stycznia 2020 r. o godz 17:00, w Ośrodku Kultury w Preczowie odbyło się coroczne spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń z małżonką, radny Rady Gminy  w Psarach Jarosław Nowak, sołtys Wojciech Kamecki z małżonką, sponsor naszego spotkania państwo Danuta i Zdzisław Wszoła, członkowie Rady Sołeckiej, oraz przybyłe na to spotkanie Babcie i Dziadkowie. Z okazji tego święta wspaniały występ artystyczny zaprezentowały dzieci z Ośrodka Kultury w Preczowie, następnie kilka piosenek zaśpiewał młody wokalista Julian Sikora. Po występach dzieci, Babcie i Dziadkowie otrzymali drobne upominki.

koledy cus 12 20200121 159263696119 stycznia w gościnnych murach Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbył się uroczysty „Wieczór Kolęd” organizowany przez GOK Gminy Psary, Ośrodek Kultury w Strzyżowicach , Zespół „Strzyżowiczanie” i KGW Strzyżowice. Na program uroczystości złożyły się widowisko jasełkowe w wykonaniu grupy teatralnej „Teatrzaki” działającej przy Ośrodku Kultury w Strzyżowicach i koncert kolęd zaprezentowany przez Zespół „Strzyżowiczanie” pod kierownictwem Włodzimierza Kotuły. Zespół przedstawił kilkanaście pięknych polskich kolęd tych popularnych oraz mniej znanych. Na wstępie uroczystości ciepłe słowa i najlepsze życzenia skierowała do zebranych gości Zastępca Wójta Gminy Psary Marta Szymiec.

ferie zimowe 23 20200120 1965790441Pierwszy tydzień ferii upłynął nam bardzo pracowicie, wesoło i kolorowo. W ośrodku kultury w Gródkowie powstały m.in gustowne kapelusze, w Preczowie eleganckie kartki okolicznościowe, a w Brzękowicach przedszkolaki kontynuowały zmagania z matematycznymi quizami i łamigłówkami.  Miłośnicy lepienia masy solnej tworzyli niecodzienne figurki w Dąbiu, w Sarnowie młodzi projektanci ozdabiali eko-torby i tworzyli własne pacynki. A w Strzyżowicach dzieciaki wycinały, kleiły i konstruowały zimowe lampiony.  Dzięki uprzejmości druhów OSP Goląsza-Brzękowcie udało się zoorganizować kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, który odbył się w ośrodku w Brzękwoicach-Goląszy. Młodzi adpeci ratownictwa mogli na własnej skórze przekonać się jak trudne jest to zadanie oraz sprawdzić się w samodzielnej akcji resuscytacji.

operetka 20 20200120 2069132549W sobotnie popołudnie, 18 stycznia, w GOK w Gródkowie, rozbrzmiały najwiekszę i najbardziej lubiane dzieła operetkowe świata. W niezapomnianą podróż, pełną muzycznych usniesień i wzruszeń do KRAINY OPERETKI zabrali publiczność: Jolanta Kremer aktora i śpiewaczka Gliwickiego Teatru Muzycznego, Oskar Jasiński - charyzmatyczny, pełen humoru i energii tenor oraz Adam Mazoń – pianista akompaniator na co dzień związany z bytomską szkołą baletową.

wosp 48 20200120 1343506650Za nami już 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Psary po raz 10. włączyły się w akcję i zagrały razem z WOŚP.

W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle”, zbieraliśmy fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W czterech sztabach, które pracowały w tym roku w gminie, wolontariuszom udało się zebrać rekordową kwotę 86 618,53 zł.
Tegoroczny gminny finał rozpoczął się o godz. 17.00 na placu przed Urzędem Gminy w Psarach. Jak co roku, koncert był znakomitą okazją, aby na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowali się młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Psary.

wieczor koled i pastoralek 19 20200108 1702535419W jedynym W swoim rodzaju okresie świąteczno-noworocznym tradycją w naszej gminie jest noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie odbyło się, 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w ośrodku kultury w Dąbiu. Noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności na początku spotkania przekazał przybyłym mieszkańcom Wójt Gminy Tomasz Sadłoń. Koncert rozpoczął występ uczniów i przedszkolaków ze szkoły podstawowej w Dąbiu, którzy zaprezentowali widzom montaż słowno-muzyczny pt.: „Kochaj ludzi, kochaj życie – carpe diem”. Przedstawienie z przesłaniem mówiącym o wzajemnym szacunku i miłości do bliźniego spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności, która młodych artystów nagrodziła gromkimi brawami. 

do netu 2W poniedziałek w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbył się wywiad radiowy o projekcie "Wyśpiewana tradycja".

Redaktorką prowadzącą była Katarzyna Herbuś z radia Katowice, a rozmówczyniami i rozmówcami były członkinie i członkowie 3 spośród 9 zespołów śpiewaczych z gminy Psary: Grażyna Słania i Jadwiga Flak z zespołu "Strzyżowiczanie"; Anna Nagły z zespołu "Dąbie"; Halina Niedbała i Paweł Niedbała z zespołu "Tęcza".

IMG 20210127 183856 CopyW tym roku cała Polska pokazała, że pomimo pandemii i obostrzeń znów potrafimy się zjednoczyć i otworzyć serca dla potrzebujących. Tym samy czyniąc nowy rekord wielkoorkiestrowej zbiórki, który na tą chwilę osiągnął zawrotną kwotę ponad 127 mln złotych???, a przecież liczenie wciąż trwa.

Bez tytułuW listopadzie zakończyła się realizacja projektu “Wyśpiewana tradycja” organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”.

Wszystkie działania odbywające się w ramach projektu: szkolenia, nagrania, zbieranie materiałów fotograficznych, spotkania z ekspertami i sesje fotograficzne miały na celu przygotowanie materiału merytorycznego o 9 zespołach śpiewaczych z gminy Psary, który tworzy stronę internetową zespolyspiewacze.pl

FERIE ZIMOWE z GOK 3ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH, ?a przed nami Nowy Rok….
Wprawdzie zaczynamy nowy rok z lekkim falstartem, bo od 28 grudnia obowiązują nas kolejne obostrzenia.
Co oznacza w dalszym ciągu zawieszenie naszej działalności stacjonarnej, aż do 17 stycznia, ale nie tracimy ducha i dobrego humoru.?
W dalszym ciągu z uśmiechem na ustach i pozytywnym myśleniem kontynuujemy swoją pracę dla Was na naszym facebookowy profilu.
Zaczynamy od ferii i zapraszamy do skorzystania z pomysłów na spędzenie wolnego czasu oraz wspólną zabawę.??
Jak to mówią z Nowym Rokiem, nowym krokiem...i takie hasło chcemy, żeby przyświecało naszej działalności w 2021 roku. Liczymy, że umilimy wam trochę ferie i przetrwamy kolejne utrudnienia w dobrym nastroju.??

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!