Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Wszyscy znamy Św. Mikołaja jako korpulentnego dziadka w czerwonym kubraku, z wielką siwą brodą i workiem pełnym prezentów. Święty Mikołaj to baśniowa postać w którą wierzą nie tylko dzieci. Jest bardzo ważną postacią, która odgrywa istotną rolę w życiu każdego dziecka, a w szczególności w okresie świątecznym. Czy wyobrażacie sobie gwiazdkę bez Mikołaja, a Mikołaja bez worka pełnego prezentów? Dzieci z gminy Psary po raz kolejny mogły się przekonać ile radości i prezentów przynosi ze sobą mikołaj, bowiem w piątkowy mroźny wieczór, Święty Mikołaj przybył do Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu.

4 grudnia w GOK w Gródkowie odbyła się tradycyjna górnicza Barbórka. Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym w gościnne progi gminy Psary zawitali Górnicy z całego regionu. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach, uroczysty pochód przeszedł do GOK w Gródkowie.

Jak co roku 11 listopada w gminie Psary obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tegoroczne obchody odbyły się w Dąbiu, gdzie uroczystości rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę celebrowana przez ks. Edwarda Kołomańskiego proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. Po Mszy, przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej z Góry Siewierskiej, przemaszerowano do Ośrodka Kultury w Dąbiu, gdzie nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęło przedstawienie poświęcone historii naszego kraju w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu.

joomplu:6683W sobotni wieczór mieszkańcy gminy uczestniczyli w niecodziennym koncercie króla rock`n` rolla Elvisa Presleya.  W postać legendy sceny muzycznej lat 50 i 60 wcielił się uczestnik i wielokrotny laureat programów telewizyjnych „Szansa na sukces” i „Mam talent”, Crizz Biel, czyli Krzysztof Bielecki.  Publiczność miała niepowtarzalną okazję przypomnieć sobie największe przeboje gwiazdy rock`n`rolla jak: Love mi tender, Fever czy Viva Las Vegas. Rockendrollowe rytmy skłoniły niektórych z słuchaczy do wspólnej zabawy i tańca. 

joomplu:6715W piątkowy wieczór 5 grudnia w Ośrodku Kultury w Preczowie odbyły się gminne Mikołajki, które co roku cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. W tym roku na preczowskiej scenie dla licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowała się m.in. sekcja akrobatyki artystycznej z GOK Gminy Psary. W trakcie występu grupa młodszych i starszych uczestniczek wykonała popisowe akrobacje oraz układy, których na co dzień dziewczynki uczą się podczas zajęć. 

 

joomplu:72174 grudnia na sali bankietowej OSP Dąbie po raz czwarty najmłodsi mieszkańcy naszej gminy hucznie świętowali gminne Mikołajki. Jak co roku na licznie zgromadzonych maluchów oraz rodziców czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Występom muzycznym i tanecznym nie było końca. Do wspólnej zabawy i śpiewania, najmłodszych zachęcała para tajemniczych, bajkowych postaci: królowa Zima oraz świąteczny Skrzat.

joomplu:7232Początek grudnia upłynął mieszkańcom gminy w niezwykle miłym i zabawnym nastroju. W niedzielny wieczór 6 grudnia do Ośrodka Kultury w Sarnowie zawitał Kabaret z Konopi. Młodzi artyści polskich scen kabaretowych zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności swoje najzabawniejsze skecze. ZUS, DZIECI, KELNER, INTERNET czy SPOWIEDŹ to tylko kilka zabawnych scenek, które artyści zaprezentowali sarnowskim widzom. 

joomplu:846625 listopada do Ośrodka Kultury w Preczowie zawitał spektakl teatralny pt.”Babroszki lecą w kosmos”. Ta fantastyczna opowieść o przygodach sympatycznych stworków – Babroszków, które pewnego dnia postanawiają wylecieć w kosmos, przyciągnęła tłumy młodych widzów z całej gminy. Dzieci w trakcie spektaklu wspólnie uczestniczyły w magicznej podróży po księżycu, stawiły czoła groźnemu Hrabiemu Robotowi oraz wspólnie oswobodziły mieszkańców Moonowa spod jego władzy. 

joomplu:8508Kolejna „Barbórkl” 2016 rozpoczęła się od Mszy św., którą odprawił kapelan Szpitala Górniczego pw. św. Barbary w Sosnowcu. Następnie uroczyste spotkanie odbyło się w GOK w Gródkowie. Spotkanie rozpoczął Ryszard Barański i Jacenty Kubica. W tym roku w Prezydium karczmy zasiedli: Prezes Stanisław Dyszy, zastępcy Ryszard Barański, Janusz Dyszy i Dariusz Katolik oraz Eugeniusz Lysek. Uroczystości zaszczycił Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń, ks. proboszcz Jan Piekarski i dyrektor GOK p. Anna Nagły.

joomplu:85004 grudnia w sali widowiskowej w Dąbiu odbyły się coroczne gminne Mikołajki dla dzieci. To niezwykłe święto rozpoczęło się od występów laureatów II Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Piosenki z fonoteki – lata 70-80”. Jury tegorocznego festiwalu nagrodziło, aż siedmiu młodych wokalistów w trzech kategoriach wiekowych, którzy na zakończenie swoich występów otrzymali z rąk Wójta gminy Psary pamiątkowe dyplomy oraz bony podarunkowe. 

1 grudnia o godz 17:30 w Ośrodku Kultury w Preczowie, odbyło się kolejne spotkanie z Mikołajem.

4 grudnia 2017r. w GOK w Gródkowie odbyła się traycyjna Barbórka, na którą przybyli górnicy z naszej gminy i gmin ościennych.

LOGO bez taSzanowni Państwo!

W związku z rozpoczynającymi się w lutym feriami zimowymi dla dzieci w dniach 11-22 luty, zajęcia płatne prowadzone w filiach GOK Gminy Psary zostają zawiesozne na czas ferii. W związku z tym opłaty za zajęcia organizowane przez GOK Gminy Psary w lutym należy uiścić wg poniższej tabeli:

W grudniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Gródkowie sala komputerowa na, której odbywają się zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego została doposażona w nowy sprzęt w postaci dużego monitora dotykowego wraz z głośnikami. W sali zamontowano nowoczesny monitor dotykowy, na którym dzieci podczas zajęć z języka angielskiego oraz niemieckiego mogą rozwiązywać wspólnie interaktywne zadania językowe, oglądać przygotowane przez lektorów prezentacje, czy zaśpiewać wspólnie karaoke. Pomieszczenie zostało także przemeblowane tak, aby zmieścił się w nim dywan, który przydaje się głównie podczas zajęć z angielskiego w najmłodszej grupie.

23.11.2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbyło się rozstrzygnięcie XXVII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Polska Niepodległa w moich oczach” w którym czołowe miejsca zajęła 4 dzieci, uczęszczających na zajęcia plastyczne do poszczególnych filii GOK Gminy Psary.Zadaniem konkursu było przygotowanie prac nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości, patriotyzmu i wszelkich pozytywnych nawiązań do tego tematu. Dominowała dziedzina malarstwa, rysunku, grafiki komputerowej chociaż technika plastyczna była dowolna.

7 grudnia na sali bankietowej OSP Dąbie najmłodsi mieszkańcy naszej gminy hucznie świętowali gminne Mikołajki. Jak co roku na licznie zgromadzonych maluchów oraz rodziców czekało mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.   Początek imprezy rozpoczęły występy dzieci uczęszczających na zajęcia organizowane przez GOK Gminy Psary. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Zuzia Bochenek, która zagrała na gitarze utwór „Let it snow”. Po niej swoje niesamowite umiejętności pokazały dziewczyny z sekcji akrobatyki artystycznej.

2 grudnia z inicjatywy radnego Preczowa Jarosława Nowaka i sołtysa Wojciecha Kameckiego w Ośrodku Kultury w Preczowie, odbyły się kolejne już sołeckie mikołajki, w których uczestniczyła duża grupa dzieci wraz z rodzicami.

4 grudnia w Barbórkę odbyło się X jubileuszowe spotkanie gwarków z gminy Psary. Uroczyste obchody górniczego święta rozpoczęła msza w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Psarach, którą odprawil wikariusz psarskiej parafii ks. Piotr Kocot.

soeckie mikoajki w preczowie 17 20191210 11060344358 grudnia o godz 17:00 w Ośrodku Kultury w Preczowie, odbyło się już kolejne spotkanie ze św Mikołajem, którego organizatorami byli : GOK, sołtys Wojciech Kamecki, radny Jarosław Nowak i OSP Preczów. Tym razem forma naszego spotkania była nieco inna niż w poprzednich latach, gościliśmy Pipka i Psotkę elfy św Mikołaja, które wspaniale bawiły się z licznie zgromadzonymi dziećmi i ich rodzicami, było mnóstwo zabawy, śmiechu i przytulania. Po skończonych zabawach na głośne zaproszenie wszystkich dzieci przybył św Mikołaj, który dla każdego dziecka miał słodki upominek. Sponsorem tego radosnego wydarzenia jak co roku jest firma MILES, która zawsze pamięta o najmłodszych mieszkańcach sołectwa Preczów oraz GOK Gminy Psary. Dziękujemy bardzo wszystkim którzy tak licznie przybywają na nasze spotkania i zapraszamy za rok. GALERIA ZDJĘĆ

BARBÓRKA Psary 04 12 20194 grudnia 2019 uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Św Piotra i Pawła celebrowaną przez Notariusza Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu Księdza Marcina Krzeszaka oraz Proboszcza parafii Psary- księdza Jana Piekarskiego rozpoczęto tegoroczne obchody Górniczego Święta w Gminie Psary. Podczas mszy świętej w asyście górniczych sztandarów i orkiestry górniczej wspominano wszystkich górników z sołectw Gminy Psary, którzy zginęli na posterunkach pracy w kopalniach węgla kamiennego. Obecnym na mszy górnikom i ich rodzinom księża celebranci złożyli serdeczne życzenia zdrowia i łaskawej opieki swojej patronki – Świętej Barbary.

lodowa kraina w cusie 2 20191209 1705977581Trwając w nastroju i klimacie Mikołajkowym, 7 grudnia, CUS Strzyżowice zaprosił milusińskich na przepiękną baśń „Lodowa Kraina”, którą zaprezentowali artyści z Krakowa. Barwa opowieść o dwóch siostrach Annie i Elzie, Kristoferze, bałwanku Olafie i wielkiej sile i i mocy miłości, zachwyciła wszystkich widzów zgromadzonych w sali widowiskowej. Jak zawsze spektakl miał charakter interaktywnej zabawy z publicznością. Dzieciaki chętnie odpowiadały na propozycje aktorów do wspólnej gry scenicznej. „Lodowa Kraina” była kolejnym przedstawieniem zrealizowanym wspólnie z grupą artystyczną z Krakowa. W przyszłym roku, CUS Strzyżowice także planuje kolejne piękne widowiska dla dzieci, na które już dziś serdecznie zapraszamy. GALERIA ZDJĘĆ

gminne mikoajki w dbiu 22 20191209 2099011909Jak co roku z początkiem grudnia gmina Psary zamienia się w mikołajkowe centrum zabawy i rozrywki. 6 grudnia w ośrodku kultury w Dąbiu odbyły się tradycyjne gminne mikołajki, organizowane specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Wspólna zabawa rozpoczęła się od popisowego występu akrobatycznego w wykonaniu sióstr Martyny i Natalii Frączek. Duet młodych akrobatek przedstawił bardzo ciekawy i emocjonujący układ, który zachwycił młodych widzów. Zwieńczeniem mikołajkowego popołudnia był interaktywny spektakl teatralnych, w którym głównie bohaterowie Elf i Śnieżynka usiłowali dodzwonić się do św. Mikołaja, który jeszcze nie wyruszył do fabryki zabawek.

<p><span class="tojvnm2t a6sixzi8 abs2jz4q a8s20v7p t1p8iaqh k5wvi7nf q3lfd5jv pk4s997a bipmatt0 cebpdrjk qowsmv63 owwhemhu dp1hu0rb dhp61c6y iyyx5f41"><img style="margin-right: 10px; margin-bottom: 10px; float: left;" src="/images/grid/Honeyview_20211220_175909.jpg" alt="Honeyview 20211220 175909" width="250" height="112" />20 grudnia, w iście zimowej scenerii, w sali widowiskowej CUS Strzyżowice odbył się koncert uczestniczek zajęć wokalnych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy oraz Zespołu Śpiewaczego „Strzyżowiczanie”.</span></p>
<hr id="system-readmore" />
<p><span class="tojvnm2t a6sixzi8 abs2jz4q a8s20v7p t1p8iaqh k5wvi7nf q3lfd5jv pk4s997a bipmatt0 cebpdrjk qowsmv63 owwhemhu dp1hu0rb dhp61c6y iyyx5f41">Koncert wprowadził publiczność w prawdziwie świąteczny nastrój za sprawą przepięknego wykonania piosenek, kolęd i pastorałek. Wszystkie występy młodych piosenkarek były ilustrowane ich barwnymi fotografiami, wykonanymi w scenerii i klimacie zimy i Świąt Bożego Narodzenia. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały swój kunszt wokalny: siostry Marika i Tara Frańczak, Sara Krawczyk, Hania Lach i Alicja Szczęsny. W wykonaniu dziewczynek mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak „Jest taki dzień”, „Co powie tata”, „Eldorado” czy „Być kobieta , być kobietą”. W drugiej części koncertu wystąpiły natomiast w repertuarze świątecznym i kolędowym. Młodych wokalistów do występu przygotowała wykwalifikowana instruktorka śpiewu Justyna Karankowska. Przed publicznością wystąpił także Zespół „Strzyżowiczanie”, w wykonaniu którego usłyszeliśmy piękną kolędę „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”, a wspólnie z uczestniczkami zajęć wokalnych zespół zaśpiewał „Gore gwiazda gore”. Na zakończenie koncertu wszyscy artyści dostali słodkie upominki od Świętego Mikołaja.</span></p>

11 grudnia w CUS Strzyżowice odbył się koncert chóru Gospel „Dotyk Nieba”. Zespół występował w Strzyżowicach już po raz drugi.

Podobnie jak przed dwoma laty, tak i teraz występ spotkał się ze wspaniałym odbiorem widzów, wzbudził wiele emocji i dostarczył niesamowitych wrażeń artystycznych całej publiczności. Pełen ekspresji i i kunsztu artystycznego koncert wpisywał się w nastrój i klimat radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

11 grudnia w CUS Strzyżowice odbył się koncert chóru Gospel „Dotyk Nieba”. Zespół występował w Strzyżowicach już po raz drugi.

Podobnie jak przed dwoma laty, tak i teraz występ spotkał się ze wspaniałym odbiorem widzów, wzbudził wiele emocji i dostarczył niesamowitych wrażeń artystycznych całej publiczności. Pełen ekspresji i i kunsztu artystycznego koncert wpisywał się w nastrój i klimat radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!