Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Sobotnie ciepłe popołudnie, 21 kwietnia w Ośrodku Kultury w Sarnowie upłynęło w wesołych rytmach żydowskich piosenek. Na zaproszenie Pani Małgorzaty Pasek – radnej gminy Psary  zorganizowano mini koncert w czasie, którego zaprezentowały: Zespół „Zagłębianki” oraz  Zespół „Grodźczanie” z Ośrodka Kultury w Będzinie, który już nie raz gościła w naszej gminie, lecz pierwszy raz w murach Ośrodka Kultury w Sarnowie, który zaprezentował swój popisowy repertuar staro warszawskich piosenek. „Na Bródnie”, „Czarna Mańka”, „Felek Zdankiewicz” to tylko niektóre ze szlagierów starej Warszawy, które zabrzmiały w sobotnie popołudnie.

24 kwietnia w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbył się „Koncert wiosenny” połączony z wystawą fotografii przedstawiających najpiękniejsze zakątki Gminy Psary. Był to już trzeci z serii koncertów organizowanych z projektu „Muzyczna podróż po Gminie Psary” w ramach działania „Małe projekty” z Lokalnej Grupy Działania „Brynica to nie granica”.

Już po raz kolejny w naszej gminie uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystości odbyły się w Ośrodku Kultury w Sarnowie. O godz. 10.00 w Kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza ks. dr Mirosław Wilk koncelebrował mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Związek Stowarzyszeń Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” w dniach 5-6 czerwca br. będzie organizował turniej piłkarski EURO CUP BRYNICA 2012, który ma być przedsmakiem zbliżających się Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Jest to przedsięwzięcie, które powstało z myślą o dzieciach, uczniach szkół podstawowych.

20 mają mieszkańcy gminy mieli okazję wziąć udział w kolejnym koncercie z projektu „Muzyczna podróż po Gminie Psary”, w ramach „Małych projektów z Lokalnej Grupy Działania Brynica to nie granica. Było to tzw. „Święto Niezapominajki”.Na imprezie zjawili się mieszkańcy Gminy Psary oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Sekretarz Gminy Psary Mirelli Barańskiej-Sorn, Radni, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbiu Grażyna Trzcionka oraz Sołtysi.

„Mamom starszym, mamom młodym, zdrowia szczęścia i pogody...”. To jedno z wielu życzeń jakie składano mamom podczas uroczystości z okazji Święta Matki, która odbyła się w remizie OSP w Górze Siewierskiej 26.05.2012 roku. Na widowni można było zobaczyć zarówno starsze, jak i młode mamy, które przybyły licznie aby obejrzeć występy dzieci oraz zespołów śpiewaczych z Góry Siewierskiej i Sarnowa. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń, Dyrektor GOK Anna Nagły, Radni Magdalena Gdesz-Sobczak, Szczepan Kotuła oraz sołtys Góry Siewierskiej Marian Sobieraj.

18 maja 2012 w dzień 92 urodzin Wielkiego Polaka – Ojca Świętego Błogosławionego Jana Pawła II, w Ośrodku Kultury w Sarnowie odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona Jego pamięci. W tej szczególnej  uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Przewodniczący Rady Gminy Psary Jacenty Kubica, Ks. Proboszcz z Parafii pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie dr Mirosław Wilk, Sołtys Sarnowa Mieczysław Sobczyk, Przewodniczący Akcji Katolickiej z Sarnowa Grzegorz Bacia wraz z członkami Stowarzyszenia oraz wielu mieszkańców Sołectwa Sarnów i gminy Psary.

joomplu:5159Po raz kolejny obchodziliśmy Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku uroczystości odbyły się w Strzyżowicach. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym N.M.P. Królowej Świata w Strzyżowicach. Po jej zakończeniu uformowano korowód z Orkiestrą Dętą i pocztami sztandarowymi na czele po czym przemaszerowano do Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach.

 

joomplu:5016Gminny Ośrodek Kultury w ramach projektu „Doposażenie Gminnego Ośrodka Kultury”, na realizację którego pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zakupił nowoczesny sprzęt do nagłaśniania imprez oraz oświetlania sceny. Głównym celem projektu jest zaspokojenie potrzeb dotyczących życia kulturalnego i społecznego mieszkańców gminy, poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych o wysokiej jakości przekazu i odbioru. Doposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w nowoczesny sprzęt jest jednym z wielu rozwiązań, które wpłyną na podniesienie atrakcyjności realizowanych imprez i usprawnienie pracy ośrodka.

 

joomplu:5241X jubileuszowy Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych przeszedł do historii. W sobotnie popołudnie w na letniej scenie przy Ośrodku Kultury w Preczowie rozbrzmiała muzyka i zaprezentowali się rozśpiewani amatorzy muzyki ludowej i rozrywkowej z powiatu będzińskiego, zawierciańskiego i tarnogórskiego. Na początku, wszystkich przybyłych gości przywitała Dyrektor GOK – Anna Nagły. Wśród zaproszonych osobistości zasiedli: Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, Poseł na Sejm Waldemar Andzel, Sekretarz Gminy Psary Mirella Barańska-Sorn, Radni Gminy Psary oraz sołtysi.

joomplu:5007W niedzielne  popołudnie 19 maja mieszkańcy gminy Psary mieli okazje uczestniczyć w „Święcie Niezapominajki” majówkowym festynie, który przez GOK organizowany był po raz drugi. Impreza odbyła się na placu przy Remizie OSP w Dąbiu, i podobnie jak w zeszłym roku w całości poświecona była tradycji i kulturze ludowej. W bogatym programie artystycznym, na początku zaprezentowali się uczniowie SP w Dąbiu, którzy jako Dziecięcy Zespól Folklorystyczny, zaśpiewali i zatańczyli dla zgromadzonych gości.  

Kopciuszek to nie tylko opowieść o biednej dziewczynce, to historia ludzi i ich wartości, przypominająca nam o tym co w życiu powinno być ważne,  a o co nie warto kosztem innych na siłę się upominać. O prawdach i podstawowych wartościach moralnych opowiadał spektakl pt.: „Kopciuszek”, który w piątkowe popołudnie w Świetlicy Wiejskiej w Dąbiu, wystawiła grupa teatralna GOK. 

joomplu:6170Gminny Ośrodek Kultury zakończył realizację dwóch projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.5 POKL. Na przełomie lutego oraz marca dobiegł końca Projekt "Integracja poprzez sztukę i sport", który trwał od kwietnia 2013 do marca 2014 roku. Głównym założeniem była realizacja zajęć plastycznych dla dzieci w wieku 7-12 lat (łącznie 112 godzin) oraz sportowych dla młodzieży wieku 13-16 lat (łącznie 172 godzin). Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. 

joomplu:631121 czerwca w amfiteatrze w Preczowie już po raz 11 odbył się  Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych. W tym roku w szranki konkursowej rywalizacji stanęło ponad 20 zespołów folklorystycznych i śpiewaczych oraz kilku solistów. Preludium do przesłuchań konkursowych stanowiły popisy akordeonistów z Siewierza: Rajmunda Kubiczka i Zbigniewa Wójcika oraz gościnny występ zespołu „Sonitus” działającego przy MGOK w Sieiwerzu. 

joomplu:631121 czerwca w amfiteatrze w Preczowie już po raz 11 odbył się  Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych. W tym roku w szranki konkursowej rywalizacji stanęło ponad 20 zespołów folklorystycznych i śpiewaczych oraz kilku solistów. Preludium do przesłuchań konkursowych stanowiły popisy akordeonistów z Siewierza: Rajmunda Kubiczka i Zbigniewa Wójcika oraz gościnny występ zespołu „Sonitus” działającego przy MGOK w Sieiwerzu. 

joomplu:62301 czerwca po raz kolejny na stadionie sportowym LKS Iskra w Psarach odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Ten szczególny dzień cieszył się dużym zainteresowaniem małych mieszkańców gminy, organizatorzy bowiem w tym roku zaplanowali mnóstwo atrakcji oraz bogaty program artystyczny.Tegoroczny festyn był znakomitą okazją do zaprezentowania się wszystkich dzieci uczęszczających na zajęcia sekcji artystycznych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury oraz uczniów lokalnych szkół. 

joomplu:619614 maja grupa „Tańczące stopy”, „Bąble” oraz „Bąble mini” reprezentowały sekcję taneczną GOK podczas tegorocznej jubileuszowej X Gali Tanecznej w Tąpkowicach. Spośród ponad 30 grup występujących tego dnia na tąpkowickiej scenie nasze grupy pod okiem instruktora p. Moniki Polan – Zbączyniak zaprezentowały składankę tańców w stylów techno-dance, a najmłodsza grupa „Bable mini” zatańczyła dla licznie zgromadzonej publiczności krótki układ do piosenki „Motylem jestem” Ireny Jarockiej, czym wzbudziła gromki aplauz widzów. 

 

joomplu:6226Z inicjatywy ks. kanonika Grzegorza Rozpończyka Dziekana dekanatu Św. Jana Pawła II w Będzinie, 18 maja 2014, w 94 rocznicę urodzin Papieża Polaka w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona pamięci Św. Jana Pawła II. Na zaproszenie Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia, ks. Proboszcza  z Psar Jana Piekarskiego i ks. Grzegorza Rozpończyka do psarskiej Świątyni przybyli bardzo licznie mieszkańcy gminy Psary oraz  sąsiednich miast i gmin. 

joomplu:692227 marca w budynku remizy OSP w Psarach odbył się uroczysty koncert muzyki dawnej i sakralnej. Koncert poprzedziła Msza Święta w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Psarach oraz droga krzyżowa ulicami gminy. Na zaproszenie Wójta Gminy Psary – Tomasza Sadłonia, Dyrektor GOK – Anny Nagły i Proboszcza parafii w Psarach – ks. Jana Piekarskiego, w tym niezwykłym warzeniu religijno-kulturalnym wzięło udział bardzo wielu mieszkańców gminy.

joomplu:691112 kwietnia w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Preczowie odbył się wspaniały koncert młodych muzyków należących do Zespołu RoyalBand, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystycznym „Spectrum”. Na program koncertu złożyło się kilkanaście utworów muzycznych z gatunku jazzu, muzyki filmowej, niektóre z nich to własne kompozycje i aranżacje Zespołu lub Prezesa Stowarzyszenia „Spectrum” Romana Hyli.

joomplu:68923 maja 2015 uroczyście obchodzono w naszej gminie Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbiu przez proboszcza ks. Edwarda Kołomańskiego , uczestnicy uroczystości przemaszerowali do   wyremontowanego i  zmodernizowanego budynku Ośrodka Kultury w Dąbiu, gdzie odbyły się występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentowali się w pięknym programie artystycznym uczniowie szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbiu oraz Zespoły Śpiewacze.

joomplu:75761 maja, po raz pierwszy w naszej gminie, odbyła się majówka z zumbą, czyli gminne bicie rekordu w ilości osób ćwiczących zumbę na świeżym powietrzu. Słoneczny poranek oraz sprzyjająca aura sprawiły, że na boisku wielofunkcyjnym w Preczowie w pełnej gotowości stawiło się ponad 50 uczestniczek, które na początku przywitał Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń. Po oficjalnym rozpoczęciu, tanecznym krokiem, przez ponad półtorej godziny imprezę prowadził, znany na śląsku, licencjonowany trener zumby Radosław Nosal. 

joomplu:758229 kwietnia  w Ośrodku Kultury w Sanowie odbyły się Wiosenne Prezentacje dorobku artystycznego uczestników  zajęć. Przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się kolejno uczestnicy zajęć teatralnych w przestawieniu „O koziołku Niematołku”, Zespół Śpiewaczy „Zagłębianki”, Orkiestra Salonowa odbywająca swoje próby w Ośrodku Kultury w Sarnowie  od paru miesięcy oraz trzy młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne.

joomplu:75973 maja w gminie Psary uroczyście świętowano 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku wyjątkowo wydarzenie to połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Uroczystości poprzedziła Msza Święta w intencji Ojczyzny i druhów strażaków z gminnych jednostek OSP, celebrowana przez ks. Proboszcza Edwarda Kołomańskiego wraz z proboszczami pobliskich parafii, którą odprawiono w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbiu. Po Mszy Św. poświęcono wóz bojowy OSP Goląsza-Brzękowice. Następnie Wójt Gminy Psary wraz z przedstawicielami samorządu złożył kwiaty pod krzyżem i tablicą pamiątkową.

joomplu:763310 maja młode tancerki z formacji tanecznej CARLOS, na co dzień uczennice ZSP nr 1 w Strzyżowicach, wzięły udział w tegorocznej XII Gali Tanecznej w Tąpkowicach. Dziewczyny reprezentowały naszą gminę w kategorii wiekowej 9-11 lat. Spośród 9 zespołów w swojej grupie wiekowej, formacja zajęła zaszczytne II miejsce. Hip-hopowy układ połączony z figurami akrobatycznymi, młode adeptki tańca szlifowały już od kilku tygodni pod czujnym okiem instruktora Roberta Dankowskiego. Był to pierwszy konkursowy występ grupy, dzięki któremu dziewczyny mogły zaprezentować się nieznanej publiczności oraz oswoić z tremą. 

Uprzejmie informujemy, iż półkolonie letnie w tym roku będą odbywały się w Ośrodku Kultury w Sarnowie w następujących turnusach: I dla 6, 7- latków w terminie 9 – 13 lipca 2018r. temat "W podróży dookoła świata", II dla  8,9 latków w dniach 30 lipca – 3 sierpnia 2018r. temat "Naukowy zawrót głowy"III dla 10 i 11 latków w dniach 6 – 10 sierpnia 2018r, temat "Piracka przygoda". Zapisy na zajęcia przyjmowane będą telefonicznie pod numerem 32 267 22 59, od 1 czerwca od godz. 8:00. Koszt: 130 zł.

 

Informujemy, że rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na

VX Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych Preczów 2018.

 

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania w zakładce pobierz oraz pod linkiem:

 

Regulamin/Karta zgłoszeniowa

 

 

Uprzejmie informujemy, iż półkolonie letnie w tym roku będą odbywały się w Ośrodku Kultury w Sarnowie w następujących turnusach: I dla 6, 7- latków w terminie 9 – 13 lipca 2018r. temat "W podróży dookoła świata", II dla  8,9 latków w dniach 30 lipca – 3 sierpnia 2018r. temat "Naukowy zawrót głowy"III dla 10 i 11 latków w dniach 6 – 10 sierpnia 2018r, temat "Piracka przygoda". Zapisy na zajęcia przyjmowane będą telefonicznie pod numerem 32 267 22 59, od 1 czerwca od godz. 8:00. Koszt: 130 zł.

 

Informujemy, że rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na

VX Świętojański Festiwal Pieśni i Przyśpiewek Zalotnych Preczów 2018.

 

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa do pobrania w zakładce pobierz oraz pod linkiem:

 

Regulamin/Karta zgłoszeniowa

 

 

 

5 maja na stadionie LKS Iskra Psary wszystkie zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Psary obchodziły swoje święto.

03.05.2018 r. w Sarnowie uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja.

1 maja na boisku wielofunkcyjnym w Preczowie obyła się kolejna edycja majówki z zumbą, która została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary.

ZakopaneSystematyczność, konsekwecja, zaangażowanie i ciężka praca to najlepsi przyjaciele w drodze do sukcesu. Nasi najmłodsi zawodnicy mocno wzięli sobie te słowa do serca. Dodatkowo odpowiednia motywacja trenera oraz ogromne wsparcie rodziców pozwoliły im w tym sezonie dotrzeć naprawdę daleko. Tuż po powrocie z letniego Obozu Piłkarskiego w Zakopanem (na którym nota bene zajęli III miejsce w Turnieju Almar Sport) rozpoczęli zmagania rundy jesiennej Podokręgu Sosnowiec, w których grupa Orlika Młodszego awansowała do IV ligi, a najmłodsi zajęli III miejsce w grupie. W taki sposób wynagrodzona ciężka praca dodała naszym piłkarzom nowych sił. W okresie zimowym absolutnie nie osiedli oni na laurach.

foto 112 20190528 1436064548

W sobotnie popołudnie 25 maja, reprezentanci 9 sołectw z Gminy Psary rywalizowali w I Turnieju Sołectw o puchar Wójta Gminy Psary i tytuł najlepszego sołectwa w gminie. Turniej odbył się na stadionie sportowym LKS Jedność Strzyżowice, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary. W konkurencjach startowali zarówno dorośli jak i dzieci, a rywalizacja była niesamowicie zacięta i emocjonująca. Zawodnicy musieli zmierzyć się w 14 konkurencjach sprawnościowo-rozrywkowych. 10 z nich zostało przeprowadzonych w formie sztafety, mierzonej na czas.

foto 14 20190522 1060555721W piątkowe popołudnie 17 maja, w ośrodku kultury w Preczowie po raz ostatni w tym sezonie odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt.”Przygody świnek”. Ta niezwykła opowieść o perypetiach trzech małych świnek, które postanowiły zbudować dla siebie domki, przyciągnęła tego dnia wielu małych widzów. Kolorowa i pełna humoru bajka niosła dla najmłodszych widzów ważne przesłanie, że warto być rzetelnym i obowiązkowym, a pracowitość popłaca.

foto 5 20190522 110218366319 maja w Górze Siewierskiej odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku ośrodka kultury oraz remizy OSP. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane dla mieszkańców sołectwa po ukończeniu prac remontowych oraz oddaniu budynku do użytku wiosną tego roku. Podczas uroczystości Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń, w krótkim przemówieniu przybliżył zebranym gościom zakres prac, które zostały wykonane w ramach modernizacji oraz przekazał serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które były zaangażowane w ten projekt. Uczestnicy spotkania mogli w krótkiej prezentacji multimedialnej zobaczyć również, jak przez lata zmieniał się budynek oraz jaką pracę wykonano.

foto 3 20190522 173372220112 maja w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach mieszkańcy gminy, i nie tylko mogli, zobaczyć niezwykle widowiskowe przedstawienie akrobatyczno- teatralne pt. „Sen” w wykonaniu studia akrobatyczno-tanecznego ACTIVO z Sosnowca. Reżyserem spektaklu była Anita Szumiec, wieloletni instruktor akrobatyki w GOK Gminy Psary. Efektowna kompilacja barw, świateł, muzyki, tańca, i ruchu scenicznego zaprezentowała niezwykle barwną opowieść, która wprawiła w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.

foto 23 20190522 121405839911 maja w piękne słoneczne południe przy Ośrodku Kultury w Preczowie, odbył się doroczny Sołecki Piknik Rodzinny. Wydarzenie to co roku organizowane jest dla mieszkańców sołectwa z okazji dnia matki, dziecka i ojca. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Najmłodsi mogli bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, karuzeli, kul wodnych, euro bungee oraz malowania twarzy. Nie zawiedli również druhowie strażacy z OSP Preczów, którzy zapewnili uczestnikom przejazd wozem strażackim. Nie lada gratką dla rodziców była wystawa motocykli oraz wystawa prac malarskich uczestników zajęć prowadzonych w ośrodku kultury.

foto 12 20190510 149929873818.04.2019 roku w ośrodku kultury w Sarnowie odbyły się warsztaty wielkanocne. Zajęcia podzielone były na dwie części: merytoryczną i praktyczną. W pierwszej części dzieci zapoznały się ze zwyczajami wielkanocnymi. Brały czynny udział w zabawie poświęconej tematyce koszyczka wielkanocnego. Dzieci poznały symbolikę baranka, jajek, chrzanu, wędliny i soli.

foto 24 20190510 2070399559Tradycyjnie 3 maja w gminie Psary uroczyście obchodzono Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę świętą w intencji ojczyzny odprawił Kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. Mariusz Karaś oraz proboszcz parafii pw. NMP w Strzyżowicach ks. Sławomir Karaś. Po Mszy Świętej uczestnicy tegorocznych obchodów w barwnym korowodzie przemaszerowali do nowo otwartego budynku Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach, gdzie odbyła się część artystyczna. Zanim jednak na scenie zaprezentowali się artyści, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń serdecznie przywitał zebranych gości oraz w krótkim przemówieniu nakreślił jak ważne dla Polaków jest obchodzenie i kultywowanie tak ważnych wydarzeń.

foto 1 20190510 1639314010Jak co roku1 maja na boisku wielofunkcyjnym w Preczowie upłynął pod znakiem zumby. Tegoroczną edycję imprezy, jak w latach ubiegłych, poprowadziła Dagmara Wysocka – Staniszewska, która poderwała wszystkie uczestniczki tanecznej majówki do blisko dwugodzinnego tańca w latynoskich rytmach. Ponad 40 osobowa grupa, energicznych zumbowiczek, dumnie stanęła na preczowskim boisku, aby wspólnie zatańczyć i spędzić aktywnie wolny czas.

Festyn świętojaśńki 2021WÓJT GMINY PSARY oraz GOK GMINY PSARY serdecznie zapraszają na FESTYN PLENEROWY z okazji NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ. 19 czerwca, godz. 16:00
na stadionie sportowym w Preczowie, ul.Szkolna.
W PROGRAMIE:
- występy artystyczne gminnych zespołów śpiewaczych oraz zaproszonych gości,
- konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański,
- obrzęd puszczania wianków świętojańskich nad rzeką,

Dzień dziecka 20212Już 5 czerwca zapraszamy serdecznie na Dzień Dziecka z teatrem...Tego dnia na najmłodszych z okazji ich święta, będzie czekała rezolutna Dorotka i  tajemniczy czarnoksiężnik OZon, którzy zabiorą Was w magiczną i  pełną przygód podróż.  "Magiczna kraina czarnoksiężnika OZona" to opowieść o małej Dorotce, która mieszka na wsi wraz z wujkiem i ciocią oraz najlepszym przyjacielem – pieskiem Toto.

Strona zrealizowana w ramach projektu z III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - „Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym” 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” dotyczący realizacji projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” - zadanie GOK gminy Psary: goknet-GOK Gminy Psary wita w sieci!